Health & Graceful motion

Szkolenie 
Health and Graceful motion – let your body flow

CZYLI ZROZUM SWOJE CIAŁO
(Jak przygotować ciało do tańca; jak sprawić, żeby ciało pomagało w tańcu, a nie przeszkadzało;
jak się „nie psuć”, oraz odniesienie do podstaw West Coast Swing)

Najbliższy termin: 

planujemy nowy termin – 7 dni w ośrodku Halina w Poroninie dla maksimum 30 osób
Dla kogo: dla tancerzy West Coast Swing

Serdecznie zapraszam na tygodniowe szkolenie grupowe, na którym zdobędziesz możliwie pełny obraz tego, co składa się na:

 • nasze zdrowie 
 • zdrowy ruch / dobre wzorce ruchowe – oraz jak dbać o ciało, żeby się nie zepsuło
 • jakość ruchu – czyli jak nauczyć ciało efektywnego, pełnego gracji ruchu
 • poruszymy także podstawy anatomii


lub

 • chcesz po prostu lepiej tańczyć i poczuć w tańcu większą swobodę
 • chcesz żebyTwoje ciało ci pomagało w tańcu, a nie przeszkadzało
 • chciałbyś/chciałabyś szybciej się rozwijać, ale nie wiesz jak to zrobić
 • chcesz tańczyć bez bólu

 

Ponadto będziesz wiedzieć, jak:

 • trenować 
 • ułożyć swój trening 
 • trzymać się możliwie najdalej od kontuzji i jak pozwolić ciału się naprawiać (jeśli już dopadnie nas jakaś kontuzja)
 • nasz mózg i układ nerwowy wpływa na nasz ruch i pogadamy o neurotreningu
 • ma się do tego dieta 
 • ma się do tego oddech – jak prawidłowo oddychać i jak oddech może pomóc w tańcu lub treningu
 • i gdzie szukać wiedzy na wspomniane tematy 

W ciągu 7 dni znajdziesz odpowiedź na nurtujący wielu z nas problem – co zrobić, żeby każdy mógł się cieszyć ruchem, zdrowiem, swobodą i jakością w tańcu przez całe życie.

DLA KOGO jest ten wyjazd?

 • dla każdego!

   

 • dla początkujących – żeby od razu mieć pełny obraz tego jak można ciału pomóc zdrowo i dobrze się ruszać i mieć dużą pewność, że będziecie się mogli tanecznie rozwijać bez ograniczeń
 • dla średniozaawansowanych – bardzo często w swoim tańcu napotykamy na moment kiedy nasze ciało przestaje nam pomagać i nasz rozwój się zatrzymuje – dzieje się tak w 90% nie dlatego, że nie mamy informacji techniczno-tanecznych tylko dlatego, że nasze ciało pewnych rzeczy nie jest w stanie wykonać. Po tym wyjeździe będziecie wiedzieli jak trenować, żeby wszystkie problemy ruchowe za jakiś czas poszły w zapomnienie.
 • dla zaawansowanych – każdy w swojej karierze tanecznej napotyka prędzej czy później na moment, w którym nasz rozwój mocno zwalnia lub się zatrzymuje, o ile nie wiemy jak trenować i na co zwrócić uwagę. Dodatkowo nawet jeśli nasze naturalne zdolności doprowadziły nas dość daleko w tańcu to zawsze mamy pewne rzeczy, które wychodzą nam lepiej a inne słabiej. Na tym wyjeździe dowiecie się jak trenować, żeby pozbyć się swoich „słabszych stron” w tańcu 😉 , tak żebyście mogli być najbardziej jak to możliwe pewni, że ciało będzie Wam zawsze pomagać w tańcu, a nie przeszkadzać. 
 • Dla każdego zmagającego się z jakąś kontuzją lub bólem – zajmiemy się też świadomością tego jak nasze ciało działa i jak pozwolić mu się naprawiać, żeby potem czerpać z tańca jeszcze więcej przyjemności.

Warunek uczestnictwa: otwarta głowa i co najmniej 4 miesiące tańczenia Westa w momencie szkolenia! Niezależnie na jakim poziomie tanecznym jesteś, a interesują Cię powyższe zagadnienia – to szkolenie jest dla Ciebie 🙂 

Wszystko, o czym będziemy mówili i co będziemy ćwiczyli ma oparcie w nauce o ciele i ruchu (biomechanice, neurologii, anatomii, fizjologii), ale niektóre rzeczy niełatwo poczuć za pierwszym razem, więc ważne, żebyście podeszli do wszystkiego pozytywnie i z „otwartą głową”

W planie:

 • wykłady
 • bardzo dużo praktyki
 • Q&A
 • zajęcia pt. Jak to wszystko odnieść do Westa 
 • wieczorne praktisy

 

Zaczynamy w poniedziałek obiadem i spotkaniem, na którym omówimy dokładnie plan tygodnia.  

Kończymy w niedzielę obiadem i podsumowaniem tygodnia.

W cenie:

 • oczywiście całe szkolenie: 6-8 godzin zajęć i wykładów dziennie – w zależności od wytrzymałości grupy = około 40 godzin zajęć przez tydzień!
 • 7 noclegów z wyżywieniem (śniadanie i obiadokolacja) w 4-gwiazdkowym Hotelu Łysoń w Inwałdzie
 • dołączenie do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie będziemy się potem motywować do dalszej pracy i wymieniać doświadczeniami
 • pół godziny indywidualnej konsultacji ze mną do pół roku po szkoleniu (możecie przyjść w parze i mieć godzinę 😉 )
 • mata do ćwiczenia + 4 metry gumy theraband + kostka do jogi, które po szkoleniu zabierzecie ze sobą
 • koszulka  


Cena
: na pierwszy raz tylko 2150 PLN! Maksymalnie 30 miejsc (możliwa płatność w ratach – szczegóły poniżej)

WAŻNE: po akceptacji zgłoszenia i Twojej wpłacie otrzymasz do wypełnienia ankietę w której będziemy prosili o odpowiedź m.in. na pytania takie jak:
– jak długo tańczysz
– czy uprawiasz jakiś sport (lub w przeszłości coś trenowałaś/trenowałeś)
– czy masz lub miałaś/miałeś jakąś kontuzję
– jaki jest Twój plan dnia – jak długo w ciagu dnia siedzisz
– czy doskwiera Ci jakiś przewlekły ból (np. kręgosłupa)

Zgłoszenia:

Nie trzeba się zgłaszać w parach.

Po zgłoszeniu poczekaj na maila z potwierdzeniem, że jesteś na liście oraz danymi do wpłaty. Możliwa płatność w ratach – pierwsza rata 500PLN do tygodnia po otrzymaniu maila, a reszta do miesiąca przed szkoleniem.

Nie ma możliwości rezygnacji – można znaleźć kogoś na swoje miejsce.

Kilka słów ode mnie:

(polecam też przed szkoleniem zapoznać się z artykułami na blogu na tej stronie – łatwiej będzie Wam potem zrozumieć, dlaczego coś robimy)

Wiedza o tym, jak powinien wyglądać dany ruch i jak powinien być wykonany jest w zasadzie aktualnie łatwo dostępna: eventy, lekcje, warsztaty, szkolenia online, instruktaże na YouTube…

Ale CO zrobić, żeby KAŻDY był w stanie konkretny ruch wykonać tak, jak chce, z taką jakością, intencją, ekspresją czy dynamiką to już trudniejsze pytania, bo w konsekwencji powstaje pytanie nadrzędne: DLACZEGO ktoś teraz nie może danego ruchu wykonać i co zrobić, żeby za jakiś czas dany ruch był dla niego dostępny? Czy problem jest w restrykcjach tkanek, a jeśli tak, to dlaczego (ale tu nadal otrzymujemy dość prostą odpowiedź), czy w tym, jakie nasz układ nerwowy ma wgrane schematy i jak dobrze czujemy swoje ciało, czy jak inne układy w ciele wpływają na nasz ruch (i o tym też porozmawiamy).

Nikt nie jest w stanie poznać naszego ciała tak, jak my sami –  bo nikt nie POCZUJE tego, co my. Dlatego zajmiemy się też świadomością i czuciem swojego ciała. Dostarczeniem Wam wiedzy, żebyście po jakimś czasie byli dużo bardziej świadomi i sami mogli zrozumieć, co się z Waszym ciałem w danym momencie dzieje. 

Kiedy zaczynamy tańczyć, nasze ciało może być za bardzo spięte lub za luźne, częściowo zaadaptowane do złej postawy, a co za tym idzie – nie wykona najbardziej efektywnego ruchu. W związku ze słabą propriocepcją, koordynacją, ze słabym połączeniem z ciałem dostępny jest często tylko duży ruch, do mięśni docierają tylko mocne sygnały bez możliwości delikatnego użycia i delikatnego ruchu. Dana osoba może też emocjonalnie nie dawać sobie z czymś rady lub mieć zaburzoną ogólna higienę życia i zdrowie – w wyniku tego ciało może nie reagować tak, jak byśmy chcieli.

Ostatnie lata poświęciłem na szukanie odpowiedzi na pytanie jak sprawić, żeby każdy mógł poprawić swoją jakość ruchu. Cały tydzień poświęcimy na edukację i bardzo dużo praktyki. Chciałbym żebyście po tygodniu wiedzieli jak, i umieli przygotować ciało, by tańczyć możliwie najlepiej i osiągnąć najlepszą jakość ruchu w tańcu. Zajmiemy się też tym, w jaki sposób sprawić, żeby każdy mógł cieszyć się zdrowiem i sprawnością jak najdłużej i bez kontuzji.

W ostatnich latach nauka o naszym ciele rozwinęła się bardzo mocno i przyniosła dużo ciekawych odpowiedzi. Jednak nadal do wszystkiego musimy podchodzić z pokorą, bo jeszcze wiele zagadek o funkcjonowaniu naszego ciała pozostaje nieodkrytych.

W każdym razie wszystko, czym chcę się z Wami podzielic ma oparcie w nauce, metodach treningowych osób uznanych za autorytety w świecie sportu i rehabilitacji oraz moim 25-letnim doświadczeniu tanecznym (tancerza, sędziego, nauczyciela, trenera). 

Do zobaczenia na szkoleniu! 🙂 

Marcin

Kontakt